Vědomí a povaha duchovního probuzení / Consciousness and the Nature of Spiritual Awakening (Swami Atmananda Udasin) – SATSANGS

mapa není k dispozici

Datum / čas
Date(s) - 22.5.2019 - 23.5.2019
18:30 - 21:30

Místo konání
Centrum Lotus

Kategorie


English HERE

Večerní satsangy se svámím Atmanandou Udasinem

22. a 23. května 2019, 18.30 – 20.30h

Praha 1, Buddhistické centrum Lotus, Dlouhá 2, www.centrumlotus.cz

Svámí Atmananda  Udasin nabízí hluboký náhled na Duchovní probuzení a Vědomí z pohledu Advaity. Nejde o zkušenost ani stav,  ale o spontánní a okamžité rozpoznání naší pravé podstaty, všudypřítomného čistého Vědomí, které je věčným Jsoucnem. Neexistuje „probuzená bytost“, pouze čisté Probuzení…

Satsang je oslavou Přítomnosti a Bytí. Je pozváním k rozpoznání hluboké podstaty toho, čím skutečně jsme, skrze tiché sebe-zkoumání a pozornou přítomnost. Porozumění klamům spojeným s osobní identitou přináší stálý klid a nekonečné štěstí.

Satsangy se konají v angličtině s překladem do češtiny.

Praktické informace:

Místo Vám bude závazně rezervováno po uhrazení zálohy 100Kč/satsang, která je určena na pokrytí organizačních výdajů. Číslo účtu: 2200509951/2010, do poznámky napište “satsang”.

Vědomý dobrovolný příspěvek pro podporu učení svámího a Ajatananda ášramu v Rishikeshi se bude vybírat na místě

ONLINE PŘIHLÁŠKA

Informace: honza@floresta.cz

Na satsangy navazuje intenzivní víkendový retreat na Sklenářce (24. – 26. května).

***

Svámí Atmananda Udasin je vykladačem (učitelem) Advaity (ne-duálního principu) a duchovním představeným Ajatananda ášramu v Rišikéši na úpatí Himalájí. Původem pochází z Belgie a více než dvacet let žije trvale v Indii.

Po krátké kariéře univerzitního lektora strávil deset let o samotě jako poustevník blízko Jeruzaléma a poté v severní Indii. Ke konci tohoto dlouhého pobytu přijal ideu Sanatana Dharma  (Nejvyšší ušlechtilá služba). V roce 2001 obdržel od svého milovaného a dlouholetého mistra Sri Chandra Svamího Udasina iniciaci do stavu sanjásina (mnišské zřeknutí se světského života).

O dva roky později vyslyšel volání přestěhovat se blíže k řece Ganga a založit malou mnišskou komunitu k podpoře spirituální cesty nezávislé na náboženských tradicích. V následujících letech se tato iniciativa rozrostla a vyústila v založení Ajatananda ášramu, mezi-náboženského ášramu, který je zasvěcen učení o Jednotě Skutečnosti.

Kromě učení svého Mistra je Svámí přes třicet let hluboce inspirován učením Sri Ramany Maharšiho, Sri Nisargadatty Maharaje, Sri H.W.L. Poonji-“Papajiho”, Sri Atmanandy Krishny Menona, Svámího Abhishiktanandy (Henri Le Saux) a jeho realizovaného žáka, Svámího Ajatanandy Saraswatiho (Marc Chaduc), po němž je pojmenován ášram v Rišikéši.

Svámí Atmananda Udasin učí přímou cestu ne-duality v tradici Advaita-Védánty. Nabízí pravidelné satsangy a retreaty v Indii a po celém světě. Oficiální web: www.ajatananda.org

Vegefest


10. ročník 25.-27. září 2020

Rezervace pobytu

Rezervujte si pobyt v přírodních lázních »

Odběr novinek

* povinná pole

Ochrana osobních údajů *

Ochrana osobních údajů »

 FacebookNajdete nás i na Facebooku »