Vegefest


9. ročník 27. - 29. září 2019

Akce & Události

žádné události

Všechny události »


Přechod přes žhavé uhlíky

Nejbližší termíny: 13. dubna 2019

Přechod přes žhavé uhlíky slouží jako očistný a transformační způsob léčení a modlitby, a jako iniciační neboli přechodový proces v dospívání.

Používání žhavých uhlíků k přechodu či tanci, bylo rozšířené v různých dobách a tradicích na blízkém východě, v Africe i Asii. V současné době se v mnoha podobách používá i v naší společnosti. Rituál je založený na vztahu člověka a ohně, jednoho ze základních přírodních elementů, symbolizující transformaci.

Síla tohoto rituálu spočívá zejména v možnosti změnit osobní myšlenkové vzorce a dostat se za hranice svého mentálního omezení. Otevírá účastníkům příležitost k úplnému sebepřijetí, zdravému sebevědomí v pokoře, k překonání hranic ega a přijetí zodpovědnosti za své chování a jeho následky, zejména ve vztahu k ostatním bytostem a ke zdrojům přírody, Matky Země. Nabízí příležitost symbolicky něco ukončit a spálit v žáru ohně, nebo se naopak s prvním krokem do ohně otevřít novému období v životě.

Rituál Přechod přes žhavé uhlíky, který pořádáme, ctí a respektuje symbiózu člověka a přírody i význam symbolického propojení tradice a současnosti.

Celý obřad sestává z osobní přípravy koncentrací a meditací, společné přípravy posvátného ohně i přechodové dráhy. Tou je pruh udusané zeminy dlouhý 3-6 metrů (může být i více), na kterou se v závěrečné, vrcholné fázi obřadu rozprostírají rozžhavené uhlíky. Účastníci  jednotlivě přecházejí po uhlících, v plném soustředění, v přítomnosti, za podpory ostatních účastníků, bubnů, chřestidel a posvátných zpěvů.

Obřadem provází Honza a Tereza Dlabalovi.

Sklenářka

Odběr novinek

* povinná pole

Ochrana osobních údajů *

Ochrana osobních údajů »

 FacebookNajdete nás i na Facebooku »