Pobyt ve tmě

Temnice poslouží každému, kdo má zájem o spočinutí v tichu samoty, na nerušeném místě na kraji lesa, v tiché části areálu Sklenářky.

Pobyt ve tmě je jedním ze způsobů autoterapie, krátkodobé změny životního stylu, usnadňující obnovení rovnováhy a stability v osobním životě i ve vztazích s ostatními
Terapie tmou se doporučuje zejména zdravým osobám, které hledají východisko z obtížné životní situace nebo období nadměrného stresu. Slouží dobře i jedincům, kteří hledají cestu k sobě, k Pravdě – odpovědi na základní existenciální otázky či hlubší pochopení své spirituální transformace.

KALENDÁŘ REZERVACÍ           ///                 REZERVACE POBYTU

PRAKTICKÉ INFORMACE K POBYTU:

  • interiér o rozměrech 6x2m je celodřevěný, zařízený k celoročnímu pobytu. Oddělená vstupní chodba slouží k předávání jídla a vzkazů
  • skromné přírodní vybavení (postel, prostěradlo, polštář a peřina s povlečením, stůl, židle, police na osobní věci, tekoucí voda z vlastní studny, umyvadlo, sprchový kout s teplou vodou, suchý separační záchod, prostor na cvičení či meditaci, podložka na cvičení, tužka a papírky na vzkazy, tibetská mísa)
  • elektrická energie (světlo, topení, větrání)
  • možnost využití doplňkových služeb, individuální péče a terapií
  • strava je laktovegetariánská nebo veganská, dietu lze upravit dle individuální potřeby. Jídlo a bylinkový čaj v termosce nosíme do tmy 1x denně, v množství odpovídajícím vašemu požadavku (1-3 jídla denně, v případě půstu jen čaj). Během pobytu můžete měnit frekvenci jídla, nebo přejít na půst, dle potřeby.
  • s sebou se hodí: deka, pohodlné oblečení, přírodní kosmetika, ručník, přezůvky, osobní silové předměty, zápisník, tužka/pastelky, hudební nástroj
  • s sebou neberte: chemické hygienické přípravky, cigarety, alkohol, mobilní telefon a další elektroniku

Informujte své blízké o době pobytu a předejte jim náš kontakt pro případ, že by bylo třeba vás z vážných důvodů kontaktovat (telefon na Honzu: 776 18 33 22).

Pobyt ve tmě je možné kdykoli ukončit – chatka je stále otevřená.

Minimální délka pobytu je 3 noci. Doporučujeme nechat si po skončení pobytu 1 den na integraci prožitku a návrat do pravidelného denního rytmu.

Vaším průvodcem bude Honza Dlabal, s podporou dalších pomocníků, kteří se starají především o donášku jídla.

 

CENA POBYTU:

UBYTOVÁNÍ

(cena ubytování zahrnuje i základní péči průvodce*)

STRAVA
LETNÍ PROVOZ (květen-září) ZIMNÍ PROVOZ (říjen – duben) Plná penze (snídaně, oběd, večeře): 300,-
1 – 7 dní: 700,-/den 1 – 7 dní: 900,-/den Polopenze: 200,-
8 – 14 dní: 600,-/den 8 – 14 dní: 800,-/den Jednou denně: 100,-
15 a více dní: 500,-/den 15 a více dní: 700,-/den Půst: 0,-

* základní péče zahrnuje rozhovor s průvodcem před vstupem do tmy, donášky jídla, možnost konzultace během pobytu v délce do 1 hodiny denně, rozhovor po skončení pobytu. Čas na delší na individuální péči (delší konzultace, masáže apod) účtujeme navíc.

V období letního provozu je možnost odpracovat 50% ceny pobytu – 1 hod. práce á 100,-. Nabízíme možnost odpracování části celkové sumy pro ty, kteří si to z finančních důvodů nemůžou dovolit a ze zdravotních důvodů terapii tmou potřebují.

Pokud budete s péčí spokojeni, můžete průvodci nebo prostoru přispět dle svého uvážení více – váš dar bude přijat s vděčností a využit na další rozvoj Sklenářky.

 

REZERVACE:

KALENDÁŘ REZERVACÍ           ///                 REZERVACE POBYTU

Do tmy je možné vstoupit v den nástupu od 14h. V den odjezdu prosíme o opuštění maringotmy do 11h. Před pobytem i po pobytu ve tmě můžete pobýt v prostoru Sklenářky či v okolní přírodě, lze přiobjednat nocleh navíc v chatce nebo ve vile dle aktuální kapacity.

Rezervace je závazná po zaplacení zálohy ve výši 500,-/den na účet č. 2200509951/2010.

 

VÍCE O POBYTU VE TMĚ:
Hlavním přínosem pobytu ve tmě je změna životního rytmu a hodnot, celkový odpočinek organizmu a odstranění příčin neklidu. Díky pobytu ve tmě člověk spočívá ve smyslové odloučenosti od okolního světa, kde mysl nemá přístup k vnímání zrakových a sluchových vjemů z prostředí. Tento stav je příležitostí pro nasměrování pozornosti mysli do vnitřního světa, ke vzpomínkám minulosti, latentním sklonům a představám budoucnosti. Tak se otevírá svět nevědomých procesů, které se můžou uvolnit a zcela, nebo částečně, rozpustit.
Pro vyrovnané spirituální aspiranty je pobyt ve tmě vhodným způsobem pro hlubší vnoření do vlastního nitra a sebezkoumání (introspekci). Usnadňuje zklidnění mysli a zlepšuje podmínky pro koncentraci pozornosti a meditaci.

Pobyt ve tmě trvá obvykle 2 – 10 dní. Delší pobyty je potřeba konzultovat předem.
Účinky terapie tmou se můžou projevit dílčími fyziologickými a psychickými změnami. Bez předběžné konzultace s lékařem/psychologem nedoporučujeme pobyt ve tmě osobám nemocným a psychicky nestabilním. 

Vegefest


10. ročník 25.-27. září 2020

Rezervace pobytu

Rezervujte si pobyt v přírodních lázních »

Odběr novinek

* povinná pole

Ochrana osobních údajů *

Ochrana osobních údajů »

 FacebookNajdete nás i na Facebooku »