Pobyt ve tmě

Temnice poslouží každému, kdo má zájem o spočinutí v tichu samoty, na nerušeném místě na kraji lesa, v tiché části areálu Sklenářky.

Interiér o rozměrech 6x2m je celodřevěný, zařízený k celoročnímu pobytu.

PODMÍNKY POBYTU V ÚSTRANÍ

  • pobyt v nerušeném soukromém osobním prostoru
  • skromné přírodní vybavení (postel, stůl, židle, police na osobní věci, tekoucí voda ze studny, umyvadlo, sprchový kout s teplou vodou, suchý separační záchod, prostor na cvičení či meditaci)
  • elektrická energie (světlo, topení)
  • možnost využití doplňkových služeb, individuální péče a terapií
  • vlastní úklid poskytovaných prostor dle potřeby

CENA POBYTU:

UBYTOVÁNÍ

(cena ubytování zahrnuje i péči průvodce)

STRAVA
LETNÍ PROVOZ (květen-září) ZIMNÍ PROVOZ (říjen – duben) Plná penze (snídaně, oběd, večeře): 300,-
1 – 7 dní: 700,-/den 1 – 7 dní: 900,-/den Polopenze: 200,-
8 – 14 dní: 600,-/den 8 – 14 dní: 800,-/den Jednou denně: 100,-
15 a více dní: 500,-/den 15 a více dní: 700,-/den Půst: 0,-

KALENDÁŘ REZERVACÍ           ///                 REZERVACE POBYTU

Rezervace je závazná po zaplacení zálohy ve výši 500,-/den na účet č. 2200509951/2010.

Strava je laktovegetariánská nebo veganská, dietu lze upravit dle individuální potřeby.

V období letního provozu je možnost odpracovat 50% ceny pobytu – 1 hod. práce á 100,-. Nabízíme možnost odpracování části celkové sumy pro ty, kteří si to z finančních důvodů nemůžou dovolit a ze zdravotních důvodů terapii tmou potřebují.

Pokud budete s péčí spokojeni, můžete průvodci nebo prostoru přispět dle svého uvážení více – váš dar bude přijat s vděčností a využit na další rozvoj Sklenářky.

O POBYTU VE TMĚ:
Pobyt ve tmě je jedním ze způsobů autoerapie, krátkodobé změny životního stylu, usnadňující obnovení rovnováhy a stability v osobním životě i ve vztazích s ostatními
Terapie tmou se doporučuje zejména zdravým osobám, které hledají východisko z obtížné životní situace nebo období nadměrného stresu. Slouží dobře i jedincům, kteří hledají cestu k sobě, k Pravdě – odpovědi na základní existenciální otázky či hlubší pochopení své spirituální transformace.
Hlavním přínosem léčby tmou je změna životního rytmu a hodnot, celkový odpočinek organizmu a odstranění příčin neklidu. Díky pobytu ve tmě člověk spočívá ve smyslové odloučenosti od okolního světa, kde mysl nemá přístup k vnímání zrakových a sluchových vjemů z prostředí. Tento stav je příležitostí pro nasměrování pozornosti mysli do vnitřního světa, ke vzpomínkám minulosti, latentním sklonům a představám budoucnosti. Tak se otevírá svět nevědomých procesů, které se můžou uvolnit a zcela, nebo částečně, rozpustit.
Pro vyrovnané spirituální aspiranty je pobyt ve tmě vhodným způsobem pro hlubší vnoření do vlastního nitra a sebezkoumání (introspekci). Usnadňuje zklidnění mysli a zlepšuje podmínky pro koncentraci pozornosti a meditaci.

Pobyt ve tmě trvá obvykle 2 – 10 dní. Delší pobyty je potřeba konzultovat předem.
Účinky terapie tmou se můžou projevit dílčími fyziologickými a psychickými změnami. Bez předběžné konzultace s lékařem/psychologem nedoporučujeme pobyt ve tmě osobám nemocným a psychicky nestabilním. V případě pobytu ve tmě bude Vaším průvodcem Honza Dlabal.

Vegefest


10. ročník 25.-27. září 2020

Rezervace pobytu

Rezervujte si pobyt v přírodních lázních »

Odběr novinek

* povinná pole

Ochrana osobních údajů *

Ochrana osobních údajů »

 FacebookNajdete nás i na Facebooku »