O nás

O HONZOVI

O TEREZE

Naší vizí je celistvý a udržitelný život v souladu s přírodou a přirozeností. Věříme, že je možné prolnutí původních přírodních tradic s novými potřebami společnosti ve vzájemném respektu a v úctě k přírodě, matce Zemi a celému Vesmíru. Chceme žít život v radosti, vděčnosti a lásce a tím, co umíme, sloužit Existenci.

Semínka této vize jsme v sobě nesli každý sám už dávno, ale v hmotné realitě se vše dalo do pohybu po našem setkání v roce 2011. Naše poslání jsme našli ve vytváření a udržování prostoru, který je vhodným zázemím pro ty, kdo hledají nový způsob života, cestu zdraví a větší soběstačnosti, a věnují se poznání sebe sama a skutečné podstaty Bytí.

Prvním takovým místem bylo v letech 2012-2013 meditační centrum Zelený mlýn u Mělníka. Poté nám jako ideální místo pro rozvíjení a sdílení našeho záměru vkročila do cesty lesy obklopená Sklenářka. Od roku 2013 se zde staráme o chod meditačního centra (ubytování, stravování, prostory), program konaný tamtéž (jóga, meditace, kurzy vaření, potní chýše, přechody přes uhlíky, kakaový obřad Beija-flor, poradní kruhy, ženské kruhy) a učíme se soběstačným principům života ve společenství.

Jsme Spolu-tvůrci.
Tvoříme své životy každý sám,
tvoříme společně spojením našich darů,
tvoříme v součinnosti s přáním Existence, jejímž jsme nástrojem a snažíme se co nejméně překážet v cestě.

Jsme Muž a Žena.
Shiva a Shakti, věčné, všudypřítomné a nekonečně se opakující dynamické spojení projeveného světa. Učíme se uctít v sobě navzájem  všechny vrstvy bytosti, obejmout strachy, zažité vzorce a slabé chvíle; číst v nich, léčit je, přijmout je a být vděčni druhému za zrcadlo.

Jsme cestovatelé.
Krajinou,
Vesmírem na kosmické lodi jménem Země,
Zákoutími vlastního nitra a vědomí.

Inspirace:

 

 

 

 

SOBĚSTA(TE)ČNOST


platforma pro udržitelný život

Rezervace pobytu

Rezervujte si pobyt v přírodních lázních »

Odběr novinek

* povinná pole

Ochrana osobních údajů *

Ochrana osobních údajů »

 FacebookNajdete nás i na Facebooku »