Vědomí a povaha duchovního probuzení / Consciousness and the Nature of Spiritual Awakening (Swami Atmananda Udasin) – RETREAT

mapa není k dispozici

Datum / čas
Date(s) - 24.5.2019 - 26.5.2019
18:00

Místo konání
Sklenářka

Kategorie


English HERE

Víkendový retreat se svámím Atmanandou je jedinečnou příležitostí k prohloubení praxe Uvědomění a Sebezkoumání a k dosažení jasného porozumění.
Svámí Atmananda nabízí hluboký náhled na Duchovní probuzení a Vědomí z pohledu nonduálního principu Advaita-védánty. Nejde o zkušenost ani stav, ale o spontánní a okamžité rozpoznání naší pravé podstaty, všudypřítomného čistého Vědomí, které je věčným Jsoucnem. Neexistuje „probuzená bytost“, pouze čisté Probuzení…

***
Program víkendu (je možné zúčastnit se i jednotlivých dnů):
Pátek 24.května
do 18h … příjezd, ubytování
19h … večeře
20h … přivítání, praktické informace
20.30 … Kirtan (zpěvohraní)

Sobota 25.května
7.30h … procházka v tichu lesa
8.45h … snídaně (v tichu)
10.30h … satsang (90min)
13h … oběd (v tichu)
15.30h … odpolední čaj (v tichu)
16h … satsang (90 min)
18h … meditace (45min)
19h … večeře (v tichu)
8.30h … Kirtan (zpěvohraní)

Neděle 26.května
7.30h … procházka v tichu lesa
8.45h … snídaně (v tichu)
10.30h … satsang (90min)
13h … oběd (v tichu)
15.30h … odpolední čaj (v tichu)
16h … satsang (90 min)
Retreat se koná v angličtině s překladem do češtiny.

***
Praktické informace:
Ubytování: 250 Kč/osoba/noc v ložnicích vily/chatkách ve vlastním spacáku. Ubytování ve vlastním stanu: 150,-/osoba/noc.
Strava: 300,-/den plná vege penze

Místo Vám bude závazně rezervováno po uhrazení zálohy 500Kč, která je určena na pokrytí organizačních výdajů. Číslo účtu: 2200509951/2010. Do poznámky uveďte “retreat”.

Vědomý dobrovolný příspěvek pro podporu učení svámího a Ajatananda ášramu v Rishikeshi se bude vybírat na místě.

ONLINE PŘIHLÁŠKA

Informace: honza@floresta.cz
Retreatu předcházejí dva večerní satsangy v Praze (22. a 23. května v Centru Lotus).

***
Svámí Atmananda Udasin je vykladačem (učitelem) Advaity (ne-duálního principu) a duchovním představeným Ajatananda ášramu v Rišikéši na úpatí Himalájí. Původem pochází z Belgie a více než dvacet let žije trvale v Indii. �

Po krátké kariéře univerzitního lektora strávil deset let o samotě jako poustevník blízko Jeruzaléma a poté v severní Indii. Ke konci tohoto dlouhého pobytu přijal ideu Sanatana Dharma (Nejvyšší ušlechtilá služba). V roce 2001 obdržel od svého milovaného a dlouholetého mistra Sri Chandra Svamího Udasina iniciaci do stavu sanjásina (mnišské zřeknutí se světského života).

O dva roky později vyslyšel volání přestěhovat se blíže k řece Ganga a založit malou mnišskou komunitu k podpoře spirituální cesty nezávislé na náboženských tradicích. V následujících letech se tato iniciativa rozrostla a vyústila v založení Ajatananda ášramu, mezi-náboženského ášramu, který je zasvěcen učení o Jednotě Skutečnosti.

Kromě učení svého Mistra je Svámí přes třicet let hluboce inspirován učením Sri Ramany Maharšiho, Sri Nisargadatty Maharaje, Sri H.W.L. Poonji-“Papajiho”, Sri Atmanandy Krishny Menona, Svámího Abhishiktanandy (Henri Le Saux) a jeho realizovaného žáka, Svámího Ajatanandy Saraswatiho (Marc Chaduc), po němž je pojmenován ášram v Rišikéši.

Svámí Atmananda Udasin učí přímou cestu ne-duality v tradici Advaita-Védánty. Nabízí pravidelné satsangy a retreaty v Indii a po celém světě. Oficiální web: www.ajatananda.org

 

Vegefest


10. ročník 25.-27. září 2020

Rezervace pobytu

Rezervujte si pobyt v přírodních lázních »

Odběr novinek

* povinná pole

Ochrana osobních údajů *

Ochrana osobních údajů »

 FacebookNajdete nás i na Facebooku »