Sklenářka

Akce & Události

žádné události

Všechny události »


Menarche (žensko-holčičí kruh)

mapa není k dispozici

Datum / čas
Date(s) - 28.5.2021 - 30.5.2021
18:00 - 15:00

Místo konání
Sklenářka

Kategorie


kruh pro dospívající holky a jejich mámy

V kruhu dívek a žen projdeme zasvěcením do zákonitostí cykličnosti a oslavíme Menarché. Formou příběhů a osobního sdílení nahlédneme do témat zdravé sexuality, mužsko-ženských vztahů, sebehodnoty a osobních hranic.

Pro holky:

Zveme tě na setkání k uctění a přivítání první mestruace a k oslavě tvého vstupu do ženské energie. Tento silný a důležitý čas, kdy se ti otevírá nová perspektiva, s sebou přináší spoustu podstatých témat, která tě jako ženu budou provázet po celý život.

Pokud nechceš zůstat na povrchu, ale chceš jít do hloubky a objevit svou cestu k poznání toho, co je pro tebe to nejlepší, jestli tě zajímají vztahy a milostný život, a jak zdravě přistupovat ke svému tělu, a vše, co se vlastě týká toho být opravdu ženou, jsi srdečně zvána se k nám připojit.

Pro mámy:

Zveme tě k oslavě přerodu tvé dcery v ženu. Můžeš ji provést rituálem Menarché jako ta, která stojí v linii života před ní, a nebo být svědkem. Oslava Menarche (vnitřní panny) je vhodná i pro dospělé ženy, které svůj vstup do dospělosti neměly možnost prožít v úctě a uvědomění daru cykličnosti, a chtěly by tento okamžik plně dosytit (z vlastní zkušenosti víme, že to může být velmi silný okamžik spojení s opomenutou, přeskočenou částí sebe sama).

***

Setkání probíhá od pátečního večera do nedělního oběda a je koncipováno jako jeden celek – není tedy možné přijet jen na jednu část. Je určeno hlavně pro dívky ve věku cca 12-20 let, které již měly první menstruaci, nebo začínají žít sexuální život. Jejich mámy vítáme, ale jejich účast není podmínkou – respektujeme, že dynamika v rodinách může být v tomto rozdílná.

Setkání není určeno pro samotné dospělé ženy, které chtějí projít rituálem Menarché (tomuto setkání můžeme věnovat čas někdy jindy, případně doporučíme jiné průvodkyně).

Co s sebou:

Dívky: bílé a červené šaty/sukni/šátek. Mámy: dárek pro dceru ladící s tímto životním přechodem. Další bude doplněno – přihlášení dostanou aktuální informace také během května, až se setkání přiblíží.

Příspěvek:

  • pobyt s plnou penzí: do 15 let … 800 Kč/víkend    ///   od 16 let … 1100 Kč/víkend
  • doporučený příspěvek za program, prostory, materiál: 1000-1500 Kč/víkend Pokud by pro vás finance byly jedinou překážkou v účasti, napište nám. Pokusíme se najít kompromis přijatelný všem stranám.
    Ubytování je zajištěno ve vile nebo v chatkách, na postelích s prostěradlem, ve vlastním spacáku. V případě potřeby můžeme zapůjčit ložní prádlo a peřinu za 100 Kč/pobyt.

PŘIHLÁŠKA

Těšíme se a setkání,

Aio & Tereza

SOBĚSTA(TE)ČNOST


platforma pro udržitelný život

Rezervace pobytu

Rezervujte si pobyt v přírodních lázních »

Odběr novinek

* povinná pole

Ochrana osobních údajů *

Ochrana osobních údajů »

 FacebookNajdete nás i na Facebooku »