lesní rodinný tábor přírodního učení

mapa není k dispozici

Datum / čas
Date(s) - 9.7.2023 - 16.7.2023
16:00

Místo konání
Sklenářka

Kategorie


Zveme na tradiční letní tábor pro děti a jejich dospělé v Srdci lesa. Na sedm dní se staneme Kmenem, budeme se poznávat v Kruhu a zároveň každý sám za sebe, v otevřeném a bezpečném sdílení toho, co chceme v životě dávat a dostávat, ve vděčnosti za Život na Matce Zemi, po které jdeme a tkáme svou přítomností pavučinu lidského Bytí. Setkání jsou provázena principy soběstačného způsobu života, procesem tvorby společenství a energií Kruhu.

PŘIHLÁŠKA. Srpnový tábor je již plně obsazen.

Co společně můžeme prožít:

  • Přírodní dovednosti: přírodní stavby, vztah k elementům, vaření na ohni, noc venku
  • Pohyb v přirozenosti: jóga, tanec, …
  • Tvoření všeho druhu: výtvarno, hraní a zpívání, bubnování, výroba masek…
  • Kruh: Poradní kruh jako nástroj komunikace, mužský a ženský kruh
  • Potní chýše, Teepee, Přechod přes žhavé uhlíky
  • Výlet, Noční výprava za bytostmi lesa
  • Masáže, meditace a relaxační techniky pro dospělé

Program je z do velké míry připraven předem, ale průběžně se přizpůsobuje aktuální energii a potřebám kruhu. Účastníci jsou v případě zájmu vítáni vnést do kruhu své dovednosti a dary, do dětského i dospěláckého programu.

» » » « « «

Denní program bude rozdělený na dvě části – na část, ve které bude zajištěný program zvlášť pro děti a pro dospělé (dopoledne), a na čas, ve kterém budou rodiny pohromadě, napříč tvořivými i pohybovými aktivitami (odpoledne).

Program pro děti bude připraven pro děti od 3 let (předškolní a školní věk zvlášť). Pro rodiče miminek a batolat bude možnost hlídání dle individuální dohody.

Jednou z rovin tábora je spontánní tvoření společenství a hledání cest pro mírumilovnou a upřímnou komunikaci v rámci párů, rodin i celého kmene. Vítáme rodiny, které jsou otevřeny projít s důvěrou procesem, který neřídí žádný vedoucí, ale vyšší moudrost; který se prolíná celým táborem, nejen ohraničenými úseky programu; který je živým experimentem a může přinést změnu vlastních přesvědčení. Pro to vše nabízí Sklenářka bezpečný prostor.

Tábor začíná první den večeří (v 18h) a končí poslední den obědem. Tábor je koncipován jako celek a účast je možná pouze na celou dobu (výjimku tvoří partneři, kteří se k rodině mohou připojit na část programu).

Prosíme všechny malé i velké účastníky, aby si přivezli svou oblíbenou misku/talíř na jídlo (nerozbitná lepší 🙂 Přivezte pokud možno pouze ekologické hygienické potřeby a praktické věci pro přežití v přírodě (baterka, nůž, repelent, karimatka, spacák, deka, pláštěnka). Dále se budou hodit bubny a další hudební nástroje, a materiály na tvoření vašemu srdci blízké.

Maximální počet účastníků je omezen na 35 dospělých, 35 dětí od 3 let a nejmenší děti.

Příspěvek na tábor zahrnuje ubytování, plnou vege penzi a program na 6 dnů

  • dospělí a děti od 13 let: 7 200 Kč
  • děti od 6 do 12 let (včetně): 4 700 Kč
  • děti od 3 do 5 let (včetně): 3 900 Kč

V případě zájmu je možné v prostoru Sklenářky zůstat do úterý 18. července, poslední společné jídlo bude úterní oběd. Příspěvek za prodloužený pobyt s plnou penzí činí 600 Kč/dospělý/den, dítě od 4 do 12 let za polovic.

PŘIHLÁŠKA

Místo vám bude rezervováno po zaslání nevratné zálohy 1000 Kč za každého dospělého a dítě od 3 let. Po odeslání přihlášky obdržíte e-mailem zálohovou fakturu od spolku Pucháchej, který je pořadatelem programu na Sklenářce. Záloha je vratná v případě, že za sebe najdete v případě zrušení účasti náhradníky.

Srpnový tábor je již plně obsazen.

Nic však nepatří mimo kruh, ve vesmíru není žádné „vně“, ke kterému bychom se mohli chovat bez úcty. Nejen hory a moře na naší Zemi, nýbrž i vesmír samotný je hoden základní úcty. Vše, co je, svět člověka, svět živého a svět země a hvězd, je uvnitř kruhu. (Marek Orko Vácha)

SOBĚSTA(TE)ČNOST


platforma pro udržitelný život

Rezervace pobytu

Rezervujte si pobyt v přírodních lázních »

Odběr novinek

* povinná pole

Ochrana osobních údajů *

Ochrana osobních údajů »

 FacebookNajdete nás i na Facebooku »