Letní Cesta čtyř – komorní pouť pro ženy

mapa není k dispozici

Datum / čas
Date(s) - 3.8.2018 - 5.8.2018
18:00 - 16:00

Místo konání
Sklenářka

Kategorie


Zvu ženy na komorní putování krajinou, které otevírá krajinu vlastní duše. Využijeme energii období vrcholného léta a keltského svátku Lammas (u nás Dožínky), k poděkování za hojnost a úrodu a propojení s archetypem Matky a Královny.

Necháme se vést přírodou a naším nitrem a společně utkáme jedinečný příběh našeho setkání, v plynutí přítomnosti, ne-konání a objetí všeho, čím právě TEĎ JSME.

Pouť společně otevřeme a požehnáme, a také společně s poděkováním ukončíme. Vše, co se stane mezí tím, je řečí, kterou promlouvá Velká Matka. Je dobré nic neočekávat, nic si nepředstavovat, nehodnotit. Přijímat dary i úskalí cesty jako zrcadlo vlastního momentálního rozpoložení. Bloudění, déšť i komáři jsou poslové, od kterých se můžeme učit stejně jako od modré oblohy, vůně květů a kapek rosy… Každá z poutí se nese na energii jiné roční doby a s tím souvisejícího archetypu v nás, doplněné o osobní záměry.

Průvodkyní cesty je Tereza Dlabalová, žena na cestě domů k sobě a ke Zdroji, která se stále učí našlapovat tiše a vnímat řeč Země, Vody, Ohně, Větru, Lesa, Slunce, Luny a Srdce.

Proč “Cesta čtyř”?

Ve vizi, kterou jsem měla, je setkání čtyř žen.  Což neznamená, že musíme pokaždé putovat ve čtyřech, ale cesta je provázena čtyřmi vnitřními archetypy (panna, matka, čarodějnice, stařena), chráněna a tvořena čtyřmi směry a elementy, s propojením s dalšími čtveřicemi, které tvoří náš fyzický život na Zemi – čtyři tváře měsíce a menstruačního cyklu, čtyři roční doby, čtyři fáze dne i lidského života.

Praktické záležitosti:

Sejdeme se v pátek večer, na cestu se vydáme v sobotu před polednem a strávíme den a noc venku. Pouť zakončíme v neděli odpoledne. Výchozím bodem je Sklenářka, odkud můžeme vyrazit pěšky, či popojet kousek autem nebo vlakem do Orlických hor. V případě nepříznivé předpovědi budeme spát pod stanem nebo pod střechou na trase pouti. Jídlo na cestu si buď poneseme s sebou, nebo si ho obstaráme cestou. Na Sklenářce můžeme mít sobotní nebo nedělní oběd (nebo oba nebo žádný) podle toho, jak se vyvine vlastní cesta – vše detailně doladíme v pátek večer, až se společně sejdeme.

 • pátek: příjezd, večeře, sdílení, naladění, propojení záměrů
 • sobota: ranní očista, protažení a meditace, snídaně, otevření poutě, (oběd), putování a noc venku
 • neděle: ranní putování a návrat, uzavření poutě, (oběd), sdílení, konec cca 16h

Celá cesta se uskuteční bez mobilního telefonu. Prosím zařiďte si svůj osobní prostor tak, abyste ho alespoň na 24 hodin vlastního putování nemusely použít.

S sebou vezmeme co nejméně věcí, neboť půjdeme na lehko, a aspoň na chvíli se vzdáme všech civilizačních vymožeností. Co se ale opravdu hodí: karimatka, spacák, deka, baterka, předměty síly, buben/chřestidlo, zápisník a tužka, voda, hrneček, repelent, vhodné oblečení a obutí dle předpovědi, kartáček a pasta na zuby

Doporučuji nechat cestu nějaký čas doznít a nechat si po skončení klidný čas před návratem do shonu výkonné společnosti.

Informace: tereza@floresta.cz

V případě zájmu o účast se PŘIHLAŠTE ONLINE ZDE.

Příspěvek:

 • noc na Sklenářce (pátek): 250,-
 • strava na Sklenářce (V, S, O): 290,-
 • strava na cestu: dle dohody buď vlastní nebo z kuchyně na Sklenářce
 • náklady na dopravu, jídlo koupené venku, případně ubytování mimo Skl: každá sama
 • provázení: dobrovolný příspěvek průvodkyni – stanovení odměny je součást našeho setkání a spolutvoření rovnováhy, na základě ohodnocení vašeho vlastního času a energie, a osobního přínosu pouti pro vás. Upřednostňuji finanční příspěvek, ale je možné se i domluvit na výměně za výrobky, služby apod. 

Časy poutí v roce 2018

 • 18. – 20. května …jaro, beltine (divokost, plodnost, oslava), archetyp dcera, milenka
 • 3. – 5. srpna … léto, lammas (dožínky, úroda, poděkování), archetyp matka, královna
 • 26. – 28. října … podzim, samhain (dušičky, zvnitřnení, uzavření), archetyp čarodějnice, stařena

SOBĚSTA(TE)ČNOST


platforma pro udržitelný život

Rezervace pobytu

Rezervujte si pobyt v přírodních lázních »

Odběr novinek

* povinná pole

Ochrana osobních údajů *

Ochrana osobních údajů »

 FacebookNajdete nás i na Facebooku »