Beltine – oslava lásky a harmonie

mapa není k dispozici

Datum / čas
Date(s) - 30.4.2021 - 2.5.2021
19:00 - 15:00

Místo konání
Sklenářka

Kategorie


Zveme vás k oslavě plně probuzené jarní síly pod rozkvetlou třešní.

Toto období bylo slaveno v mnoha kulturách pod různými názvy (keltský Beltine či Beltane, germánská Valpuržina – čarodějnická noc, křesťanská Filipojakubská noc, pohanský svátek květin a stavění májky, wiccánské spojení Boha a Bohyně) a je spojen s energií očistného ohně, lásky a partnerství, sexuality a plodnosti. Vstupujeme do teplé, úrodné a radostné poloviny roku, která skončí protilehlým svátkem Samhain (Dušičky).

Oheň zažehnutý na Beltine byl považován za očišťující a chránil zdraví lidí i zvířat. Proto se pořádaly tance kolem tohoto ohně spojené s jeho přeskakováním a dýmem se pak prováděl dobytek. Beltine byl také tradičním svátkem milenců, kteří se vzájemně obdarovávali věnci z březového proutí, což mělo asi stejný význam jako dnešní výměna zásnubních prstýnků. Manželé se zase milovali na polích, aby zajistili dobrou úrodu. Dodnes se dochovala tradice vztyčování jarní májky symbolizující spojení mocností Země a Nebe.

 

PROGRAM:

PÁTEK od 19h: Kakaový obřad Beija-flor   provází Honza & Tereza

SOBOTA

dopoledne: Labyrint – cesta Tam a zase zpátky, se záměrem, modlitbou, podporou konkrétní energie, v tomto případě Harmonie, Lásky, Partnerství. Obrazec z kamenů vytvoříme společně v Posvátném háji a pak otevřeme cestu pro individuální nebo párovou pouť do Středu. Samotné cestě bude předcházet tanec pro uvolnění těla i mysli do intuitivního proudu bytí a jemného naslouchání vnitřnímu hlasu. Provází Bani.

odpoledne a večer: Přechod přes žhavé uhlíky http://www.floresta.cz/prechod-pres-zhave-uhliky/  provází Honza

NEDĚLE

dopoledne: Mužský a ženský kruh, provází muži a ženy Sklenářky

završení & spojení: Munay Ki – Obřad Mateřského Lůna: rituál z Amazonské džungle starý pres 5000 let. Slouží k posílení ženské energie, osvobození od utrpení a uzdravování života.Šamanky a ženy, které rituálem prošly, jej dále předávají ženám na celém světě. Společně jsme rodokmen, který si pamatuje, že jsme v tomto životě nepřišli trpět, ale abychom byli tvůrci našich nejhlubších tužeb a osudů. Provází Hanka Munay

Je možné přijet na jakoukoli dobu, ale s respektem k energii skupiny prosíme nevstupovat do započatého rituálu   
a neodcházet před koncem (týká se kakaa, labyrintu, uhlíků i mužského a ženského kruhu).

V případě zájmu o účast se závazně PŘIHLAŠTE ONLINE ZDE.

Příspěvky:

  • Ubytování, strava, náklady na prostor a dřevo..: 800 Kč/den
  • Program: vědomý příspěvek průvodcům

S sebou: Spacák nebo lůžkoviny (možno zapůjčit), osvojené hudební nástroje, zpěvník, pohodlné oblečení na tanec a do přírody.

SOBĚSTA(TE)ČNOST


platforma pro udržitelný život

Rezervace pobytu

Rezervujte si pobyt v přírodních lázních »

Odběr novinek

* povinná pole

Ochrana osobních údajů *

Ochrana osobních údajů »

 FacebookNajdete nás i na Facebooku »