Pobyt ve tmě

Temnice poslouží každému, kdo má zájem o spočinutí v tichu samoty, na nerušeném místě na kraji lesa, v tiché části areálu Sklenářky.

Pobyt ve tmě je jedním ze způsobů autoterapie, krátkodobé změny životního stylu, usnadňující obnovení rovnováhy a stability v osobním životě i ve vztazích s ostatními
Pobyt ve tmě se doporučuje zejména zdravým osobám, které hledají východisko z obtížné životní situace nebo období nadměrného stresu. Slouží dobře i jedincům, kteří hledají cestu k sobě, k Pravdě – odpovědi na základní existenciální otázky či hlubší pochopení své spirituální transformace.

KALENDÁŘ REZERVACÍ           ///                 REZERVACE POBYTU

PRAKTICKÉ INFORMACE K POBYTU:

 • interiér temnice o rozměrech 6x2m je celodřevěný, zařízený k celoročnímu pobytu. Oddělená vstupní chodba slouží k předávání jídla a vzkazů
 • skromné přírodní vybavení (postel, prostěradlo, polštář a peřina s povlečením, stůl, židle, police na osobní věci, tekoucí voda z vlastní studny, umyvadlo, sprchový kout s teplou vodou, suchý separační záchod, prostor na cvičení či meditaci, podložka na cvičení, tužka a papírky na vzkazy, tibetská mísa)
 • elektrická energie (topení, větrání)
 • možnost využití individuální péče a poradenství (domluva nutná před začátkem pobytu)
 • strava je laktovegetariánská, dietu lze upravit dle individuální potřeby
 • k pobytu doporučujeme: pohodlné oblečení, přírodní kosmetika, ručník, přezůvky, osobní silové předměty, zápisník, tužka/pastelky, hudební nástroj, případně vlastní deka a spacák
 • s sebou neberte: chemické hygienické přípravky, cigarety, alkohol, mobilní telefon a další elektroniku

Minimální délka pobytu je 3 noci. Příjezd v den nástupu od 13 do 15 hodin. Odpoledne je určeno pro usebrání, zklidnění, seznámení s prostorem temnice a podmínkami pobytu, rozhovor s pečovatelem a v případě potřeby, na základě předchozí žádosti, rozhovor s průvodcem. Pobyt ve tmě začíná večer v čase dle vaší volby.

Informujte své blízké o době pobytu ve tmě a předejte jim náš kontakt pro případ potřeby z vážných důvodů.
Pobyt ve tmě je možné kdykoli ukončit – temnice je stále otevřená. Před odjezdem prosíme o osobní předání prostoru pečovateli.

V den odjezdu prosíme o opuštění temnice do 11h. Doporučujeme nechat si po skončení pobytu 1 den na integraci prožitku a návrat do pravidelného denního rytmu.
Před pobytem i po pobytu ve tmě můžete pobýt v prostoru Sklenářky či v okolní přírodě, lze přiobjednat nocleh navíc ve volných pokojích.

 

PŘÍSPĚVEK ZA POBYT VE TMĚ:

(zahrnuje ubytování, energie, denně teplé nápoje a službu pečovatele. Nezahrnuje stravu a individuální konzultace průvodce)

letní provoz (květen-září):

 • do 4 nocí: 1300 Kč/noc
 • 5 – 10 nocí: 1200 Kč/noc
 • 11 a více nocí: 1100 Kč/noc

zimní provoz (říjen–duben – topná sezóna):

 • do 4 nocí: 1600 Kč/noc
 • 5 – 10 nocí: 1500 Kč/noc
 • 11 a více nocí: 1400 Kč/noc

Pestrou vegetariánskou stravu lze objednat za 350 Kč/den. Jídlo nosíme do tmy 1x denně, donáška obsahuje 1x teplý oběd a 2x menší studené jídlo k snídani a večeři. Teplý čaj v termosce je zajištěn v základní ceně na každý den i v případě půstu.

Rezervace je závazná po zaplacení zálohy ve výši 1000 Kč za každou noc pobytu. Po obdržení přihlášky vám zašleme zálohovou fakturu s číslem účtu. Do poznámky k platbě napište „individuální program + datum“. V případě, že objednaný pobyt zrušíte s předstihem alespoň 14 dnů, zaplacenou zálohu vám vrátíme po odečtení administrativního poplatku 500 Kč.
Případný doplatek se platí na místě v hotovosti před nástupem do tmy nebo po ukončení pobytu. V případě, že pobyt sami ukončíte dříve, než jste plánovali, účtujeme za každou zrušenou noc storno poplatek ve výši zaplacené zálohy (1000 Kč).

 

nepřehlédněte

pečovatel zajišťuje:

 • vstupní pohovor a předání prostoru temnice
 • pravidelnou donášku jídla
 • úklid toalety
 • komunikaci s průvodcem (na žádost hosta ve tmě)
 • ukončení pobytu a převzetí temnice

průvodce poskytuje (na základě žádosti hosta předem):

 • vstupní rozhovor
 • klientskou a terapeutickou péči během pobytu ve tmě
 • integrační rozhovor po ukončení pobytu

Cena za služby průvodce je 500 Kč/hod.

Rezervace je závazná po zaplacení zálohy ve výši 1000 Kč za každou noc pobytu. Po obdržení přihlášky vám zašleme zálohovou fakturu s číslem účtu. Do poznámky k platbě napište „individuální program + datum“. Doplatek se platí na místě v hotovosti.

Nabízíme možnost odpracování až 50 % celkové částky za pobyt ve tmě pro ty, kteří si jej z finančních důvodů nemohou dovolit a ze zdravotních důvodů pobyt ve tmě potřebují (1 hod. práce á 100 Kč).

Pokud budete s péčí spokojeni, můžete pečovateli nebo prostoru přispět dle svého uvážení více – váš dar bude přijat s vděčností a využit na další rozvoj Sklenářky.

 

REZERVACE:

KALENDÁŘ REZERVACÍ           ///                 REZERVACE POBYTU

 

VÍCE O POBYTU VE TMĚ:
Hlavním přínosem pobytu ve tmě je změna životního rytmu a hodnot, celkový odpočinek organizmu a odstranění příčin neklidu. Díky pobytu ve tmě člověk spočívá ve smyslové odloučenosti od okolního světa, kde mysl nemá přístup k vnímání zrakových a sluchových vjemů z prostředí. Tento stav je příležitostí pro nasměrování pozornosti mysli do vnitřního světa, ke vzpomínkám minulosti, latentním sklonům a představám budoucnosti. Tak se otevírá svět nevědomých procesů, které se můžou uvolnit a zcela, nebo částečně, rozpustit.
Pro vyrovnané spirituální aspiranty je pobyt ve tmě vhodným způsobem pro hlubší vnoření do vlastního nitra a sebezkoumání (introspekci). Usnadňuje zklidnění mysli a zlepšuje podmínky pro koncentraci pozornosti a meditaci.
Pobyt ve tmě trvá obvykle 3 – 10 nocí. Delší pobyty je potřeba konzultovat předem.
Účinky terapie tmou se můžou projevit dílčími fyziologickými a psychickými změnami. Bez předběžné konzultace s lékařem/psychologem nedoporučujeme pobyt ve tmě osobám nemocným a psychicky nestabilním. 

SOBĚSTA(TE)ČNOST


platforma pro udržitelný život

Rezervace pobytu

Rezervujte si pobyt v přírodních lázních »

Odběr novinek

* povinná pole

Ochrana osobních údajů *

Ochrana osobních údajů »

 FacebookNajdete nás i na Facebooku »