Honza

Od roku 2013 se svou ženou Terezou žije a udržuje ideu a ducha Centra meditací a přírodního učení Sklenářka, které společně založili. Osobními aktivitami a službou podporuje provoz, jako průvodce některých seminářů a skupin přispívá k celkovému konceptu programu a náplně Centra a podílí se na tvorbě soběstačných principů Společenství. 

V současném tvůrčím období se věnuje jógové spirituální praxi a službě veřejnosti, zejména v oblasti prevence a podpory zdraví (odpočinkové a očistné techniky) a osvěty. Využívá osobních zkušeností a poznatků ze studia Jógy (od roku 2003), tradic přírodních národů Amazonie a Severní Ameriky (od roku 2006) a Jógové terapie a indické Védánty (od roku 2011), ale také praktických znalostí v oblasti zdravého stravování a preventivní péče o zdraví.  Jeho životní postoje a poznání  jsou ovlivněny zejména osobním učením ctěného Dr. J.Čumpelíka, Bhanteho Dhammadípy a Svámího Átmanandy Udásina.

Rozpoznává Pravdu v učení o jednotném, ne-duálním principu Vědomí, které je jedinečným podkladem veškeré existence. Přirozenost a podstatu vědomí studuje v rámci syntetického a nedogmatického přístupu světových tradičních spirituálních nauk, zejména védské Advaita-védánty. V souladu s tímto směrem poznání integruje do života také tradiční učení přírodních národů a našich předků, zejména indickou Jógu, tradice amazonských šamanů a odkazy křestanských mystiků. 

V životě je veden důvěrou ve Vyšší moc, Boží milost, Lásku, která uskutečnuje přirozený řád Přírody a Vesmíru, a také umožnuje člověku Poznání a konání ve bdělé pozornosti, vděčnosti, přijetí, jednoduchosti, pokorné radosti a odpoutanosti.  

 

SOBĚSTA(TE)ČNOST


platforma pro udržitelný život

Rezervace pobytu

Rezervujte si pobyt v přírodních lázních »

Odběr novinek

* povinná pole

Ochrana osobních údajů *

Ochrana osobních údajů »

 FacebookNajdete nás i na Facebooku »