Vegefest


9. ročník 27. - 29. září 2019

Akce & Události

žádné události

Všechny události »


Meditační ústraní

Od května 2018 nabízíme zájemcům o pobyt ve tmě a o pobyt v ústraní nově zrekonstruovanou maringotku jako poustevnu.
Interiér poustevny o rozměrech 6x2m je celodřevěný, kompletně zařízený vybavením k celoročnímu pobytu.
Prostory poslouží každému, kdo má zájem o spočinutí v tichu samoty, na nerušeném místě na kraji lesa, v tiché části areálu Sklenářky.

Vybavení poustevny:

  • postel, stůl, židle
  • prostor na cvičení či meditaci
  • suchý separační záchod
  • umyvadlo
  • sprchový kout s teplou vodou
  • elektrické topení
  • zásuvky

POBYT V ÚSTRANÍ:
Pobyt v ústraní slouží osobám, které hledají dočasné odloučení od společnosti ostatních lidí a rušivých vlivů vnějšího světa.
Ústraní v poustevně přináší do života klid a mír, jasnější a okolím nezkreslené smyslové vnímání skutečnosti, emoční vyrovnanost a rozvážný odstup od iluze a domnělých přesvědčení. Zbavuje účinně nadměrného napětí.
Tato jednoduchá a krátkodobá změna životního stylu usnadňuje jedincům návrat zpátky k sobě, k přirozenému stavu mysli. Rozvíjí dobré a ušlechtilé charakterové vlastnosti a pro vyrovnané jedince a spirituální aspiranty je vhodným způsobem pro hlubší vnoření do vlastního nitra a sebezkoumání (introspekci). Usnadňuje zklidnění mysli, snížení vlivů motivačních činitelů – tendencí a zlepšuje podmínky pro koncentraci pozornosti a meditaci.
Ve své podstatě nabízí podobné účinky jako Pobyt ve tmě, ale jedinec prochází zpravidla řádově pomalejšími změnami a vcelku jednoduššími procesy.

Pobyt v ústraní je možný na 5 – 30 dní.

POBYT: 500,-/den. V topné sezoně (od října do dubna) se přispívá na topení + 200,-/den.

STRAVA: 100,- (1x denně), 200,- polopenze (2x denně), nebo 300,- plná penze (3x denně). Strava je laktovegetariánská nebo veganská, dietu lze upravit dle individuální potřeby. V maringotce si lze po dohodě také vařit.

REZERVACE:
Pro rezervaci termínu a dohodnutí detailů pobytu napište Honzovi – honza@floresta.cz. Rezervace je závazná po zaplacení zálohy ve výši 500,-/den na účet č. 2200509951/2010.

 

Sklenářka

Odběr novinek

* povinná pole

Ochrana osobních údajů *

Ochrana osobních údajů »

 FacebookNajdete nás i na Facebooku »