Prales je Život

mapa není k dispozici

Datum / čas
Date(s) - 22.3.2018
18:00 - 22:00

Místo konání
Česká zemědělská univerzita v Praze

Kategorie


Posláním tohoto setkání je podpora globálního konzervačního projektu Bosque medicinal, který usiluje o záchranu nedotčené části deštného pralesa v Ekvádorské Amazonii.

Chceme uvést v povědomí důležitost zachování biodoverzity amazonského deštného pralesa pro život na zemi. Amazonie je zdrojem nejsilnějších přírodních léčiv, pitné vody, produkuje kyslík pro celou planetu.
Chráníme zbylé fragmenty lesa před neuváženými zásahy velkých korporací, sázíme nové stromy, vzděláváme děti i dospělé. Hledáme způsoby soběstačnosti, a učíme se být zodpovědní sami za sebe a nežít na úkor někoho jiného.

Program:
Během večera Vás vezmeme do nitra Ekvádoru za domorodými kulturami a do džungle, kde Bosque Medicinal sídlí. Podělíme se o zážitky i zkušenosti v otevřené diskuzi. Mezi tématy zabrousíme přes prales, horské masivy And po šamanskou spiritualitu a cesty přírodního léčení. Rádi Vám také některé z bylin představíme blíže.
Upozornujeme, že nejde o odbornou přednášku, ale strukturovanou besedu, kde se tématy zabýváme z osobní zkušenosti a roviny – stejně tak naše znalosti ohledně místní fauny a flory jsou zejména praktického využití a pocházejí z tradičního a ústně předávaného učení.

1.část:
1/ reálie Ekvádoru – poloha, místopis, chrakteristika 3 bio zón (pobřeží, velehory, džungle), historie, obyvatelstvo

2/ příroda, domorodí obyvatelé – Amazonie, panenská džungle, šamanismus a spiritualita, přírodní léčení, tropické zemědělské plodiny a ostatní byliny a jejich potenciální využití pro člověka

Přestávka s hudbou a ochutnávkou wayusy, kakaa a tabáčku.
Nebude chybět veganské a vegetariánské občerstvení zajištěné od Hodně Dobré Jídlo (viz http://www.hodnedobrejidlo.cz/)

2.část:
problematika ekologie, investic, devastace přírody konzumní společností a projekty na podporu udržitelnosti zdrojů a zachování životních podmínek domorodých obyvatel
Bosque Medicinal, filozofie udržitelnosti Života na Zemi

Hlavní přednášející : Honza Dlabal (Floresta)

V závěru večera jste srdečně zvaní propojit se v kruhu při společném zpěvu písní tradičních pro ekvádorskou kulturu (mnohdy již i s českými verzemi textů – rádi Vám také nabídneme stručné tlumočení esence písně do češtiny či angličtiny).

O hudební program se v průběhu večera starají:
Nami Maria Halingten (https://www.facebook.com/slovansky.kruh www.ondine.cz)
Eva Jelenová (https://www.facebook.com/hudbaduhy/)
Radek a Hanka Krejča (www.hankarihova.com)

V rámci setkání budete mít možnost přispět na rozvoj projektu zakoupením mnoha artefaktů dovezených z duše Amazonie a vznikajících pod rukama tamních obyvatel a indiánů – šperky, výšivky, tašky, fotografie, vonné esence i některé z tradičně využívaných bylin, od kterých Vám nabídneme ochutnávku.

Vstupné dobrovolné!

Přispět na podporu projektů a jejich práce můžete již tím, že se zúčastníte.
O další možnost dobrovolných příspěvků konkrétně na výstavbu lesní základny nebo koupy pozemku se můžete informovat na stránkách:

www.bosquemedicinal.com
www.forestink.org
https://www.generosity.com/education-fundraising/help-bosque-medicinal-build-a-refugio–2

Sklenářka

Odběr novinek

* povinná pole

Ochrana osobních údajů *

Ochrana osobních údajů »

 FacebookNajdete nás i na Facebooku »