Navaratri aneb Devět nocí Bohyně

mapa není k dispozici

Datum / čas
Date(s) - 5.4.2019 - 14.4.2019
0:00

Místo konání
Sklenářka

Kategorie


NAVARATRI – PROBUZENÍ

plná verze 5. – 14. dubna, zkrácená pětidenní verze 5. – 10. dubna 2019

PRAKTICKÉ INFO A PŘIHLÁŠKY ZDE

Proč Navaratri? 

Dle jogínské tradice je Navaratri svátek, který se slaví dvakrát do roka. Vždy při změně ročních období- hlavní jsou na podzim a na jaře. Navartari doslova znamená Devět Nocí Bohyně. Slovo „Bohyně“ má na sobě dnes již silný nános všech možných, přívlastků a identifikací, což může v každém vzbuzovat jiné představy i pocity. Ve Védské terminologii se za Bohyni (Shakti) považuje vše projevené, vesmír, svět, jevy, vlastnosti…
My se v srdci lesa, v čisté přírodě skrze fyzické i mentální praxe, rituály, lázně, vzdělávání, sdílení a oslavy vycházející nejen z této tradice soustředíme na projevení vnitřní síly, abychom mohly vnímat a zaměřit se na to, co je v souladu s těmi nejniternějšími potřebami a touhami každé z nás, a soustředit se na přeměnu „vnitřního uhlíku v diamant“. Kultivujeme síly, které vedou ke kvalitě prožívání takových životních zkušeností, které na rovině Duše víme, jsme sem přišly prožít. Tato síla, tento druh Shakti se nazývá Durga.

Strava

Během Navaratri se budete stravovat odlehčenou stravou. Nebudete hladovět, ale jíst určité pokrmy, převážně v bio kvalitě a lokálních zdrojů, bylinnou medicínu a očistné čaje. Ohlehčíte tak svému tělu i mysli, a restartujete svůj metabolizmus.

Očista těla

Ve velmi brzkých ranních hodinách máte možnost provést jogínské očisty dutin a celého těla včetně otužování, a nebo se déle vyspat.

Jóga a meditace

Každý den budete cvičit jógové ásány, praktikovat dechová cvičení a  jedinčnou tantrickou meditaci- tanec Tandava

Díkuvzdání

Každý den se máte možnost účastnit velmi silné ohńové ceremonie, kde skrze recitaci specifických manter a nabízení rýže, koření, vonných látek, květin a přepuštěného másla Ghee ohni očistíte své smysly, mysl, kultivujete svůj vnitřní oheń, svůj život na mnoha rovinách….

Lázně

Skrze vedené i nevedené masáže, které praktikujeme téměř každý večer se vám podaří maximálně uvolnit a oblažit své tělo. Přírodní zkrášlování se také stalo součástí našich lesních lázní. Peelingy, masky, kosmetika pro celé tělo.

Odpočinek

Budete hluboko v lese, bez aut, bez zvukových kulis. Pouze vůně a vize přírody. Doporučujeme spánek již od desteti hodin pro hlubokou regeneraci organizmu.

Přátelství

Starat se o vás budou Sklenářkovští a provádět programem Kamila, sestry lesa a přátele….velmi přátelský a sehraný tým.

Výroba medíciny

Naučíte se vyrobit si jednu z nejvýznamějších Ajurvédských medicín a to je Pravé Ghee. O tomto Navartari se také zaměříme na zdraví očí. Naučíte se, jakými procedůrami si můžete zlepšit svůj zrak, jak a jakou si vyrobit přírodní medicínu. Vyrobíte si také bylinný make up na oči, zkrášlující medicínu, kterou znala už Kleopatra.

Ceremonie 

Kakaová ceremonie se stala při Navaratri tradicí. Otevření srdce velmi jemnou a zároveń mocnou silou kakaa, tanec, meditace, symboly, květiny, krása, sesterství, to vše a více…..

Síla, radost, kulturaKoně, procházky, výlet, sitárový koncert, mantrování i vžití se do kmenové kultury. Zábava je součástí našeho Navaratri

Mýtus

Dle starodávné pověsti ovládal Zemi mocný démon, který nabýval na síle a Zemi ničil. Bohové si s tak obrovskou silou již neuměli poradit. Svolali tak koncil, a ustanovili se, že je třeba se zaktivovat, a vytvořit Božstvo, které bude mít siddhi (speciální síly) jich všech v jednom. Zaktivovali své síly a stvořili tak mocnou Durgu, která démona velmi rychle porazila.

Přesto, že mluvíme o strodávné pověsti, stačí otevřít oči, abychom mohli rozpoznat do jaké kategorie zařadit dnešní konzumní styl života…Všechno ale začíná a končí v našem nitru.

Jaký je váš vnitřní démon? Připoutanost, strach, nevědomost? Čeho se bojíte a co si ve své realitě nedovolíte. Kde jsou vaše limity? Kde nežijete opravdově, autenticky v souladu s celou svou bytostí, s tím jak cítíte, že je vaše vrozené právo žít? Jaký je váš momentální útes, ze kterého je třeba skočit? Co je třeba nechat odejít a uvolnit tak prostor nové, celistvější a autentičtější energii?

Tohle vše je třeba si zvědomit a poté aktivovat obrovskou sílu v sobě, která tyto “démony” porazí. A o tom je právě energie Bohyně Durgy a zpráva zmíněného mýtu. Čas svátku Navaratri je tedy fantastická příležitost kdy je tuto sílu možno v sobě snadno aktivovat.

Sklenářka

Odběr novinek

* povinná pole

Ochrana osobních údajů *

Ochrana osobních údajů »

 FacebookNajdete nás i na Facebooku »