Celostní (tantrická) masáž

Tato masáž pracuje se základním zdrojem životní energie – se sexuální silou. Může být mocným nástrojem transformace v oblasti postoje k sobě samému, svému tělu, sexualitě a skrze ně pak i k dalším oblastem života. Prostor tantrické masáže je posvátným setkáním a uctěním božské bytosti v lidském těle.

Cílem není vyvrcholení a ztráta sexuální energie, ale její rozprostření do celého těla: propojení vzrušení a uvolnění které může vést ke stavu rozšířeného vnímání. Sexuální vzrušení máme většinou spojeno s napětím, které vrcholí orgasmickou křečí. Zde máte možnost zažít pocit vzrušení ve stavu uvolnění a odevzdat se mu bez toho, že byste něco museli (dosáhnout orgasmu, uspokojit partnera nebo cokoli jiného).

Láskyplný dotek je přirozený. Jsme často zvyklí ho přijímat jen od partnera, a proto ho máme spojený se sexuálními představami. Masáž může vést k probuzení uvědomění těla a pocitů či vzpomínek souvisejících se sexualitou (přiznané i skryté touhy, schopnost komunikovat o sexu, přijetí nebo nepřijetí svého těla, stud, absenci láskyplného doteku v raném dětství, necitlivý přístup k sexualitě v dětství či dospívání, traumatická sexuální zkušenost, impotence, problémy s erekcí apod.), a zároveň může pomoci mnohaleté bloky těla i emocí uvolnit a odplavit, a probudit tak zamrznutou životní sílu, smyslnost a radost. Této energie lze pak využít v jakékoli oblasti v životě, která potřebuje „rozhýbat“. Tantrická masáž je posvátným prostorem, který zve k tomu přijmout všechna svá zákoutí, i ta odmítaná, s láskou a bez hodnocení.

Masáž nemá předepsaný postup a může být pokaždé úplně jiná. Využívá kombinace různých masážních technik a rozmanité jemné, pevnější, smyslné i oživující doteky, které vedou k větší citlivosti těla a probuzení životní energie. Může být radostně extatická i melancholická; může vás „nakopnout“ nebo naopak zastavit; může být erotická i mateřská; může vás zavést do minulosti, nebo otevřít nové dimenzi.

Bezpečný rámec pro masáž si volíte sami – můžete a nemusíte být nazí; masáž může a nemusí zahrnout intimní partie – rozhodnout se můžete až během masáže. Nechávám se intuitivně vést dynamikou těla a tím, co „přinesete“ s sebou. Jsem prostředníkem k tomu, aby se „něco“ mohlo stát, ale ani jeden z nás nerozhoduje o tom, co to bude. Dejte důvěru vlastnímu tělu a propusťte všechny představy a očekávání – síla prožitku odpovídá tomu, jak moc jste ochotni se pustit do neznáma. Čím méně čekáte, tím širší je pole, do kterého můžete sami sebe zavést.

V poslední době pracuji častěji s čistým 100% kakaem připraveným ve formě nápoje, který napomáhá otevření energetického systému těla, oblasti srdce a emocí. Lze ho velmi dobře kombinovat s prací s tělem a může velmi dobře podpořit Vaši cestu.

Pro hlubší práci na konkrétním tématu doporučuji několik setkání. V případě, že máte se sexualitou spjaté negativní zkušenosti, je pravděpodobné, že první masáže nepovedou k euforickému stavu, ale že vynesou na povrch v paměti těla či podvědomí blokované bolesti či emoce (smutek, pláč, smích, vztek…). V takovém případě začínáme vlastně na mínusové úrovni energie, která se postupně doplní na základní úroveň a odtamtud teprve může začít růst, přetékat a vyživovat celé tělo. Více masáží dovolí tento proces rozdělit, aby měly tělo i mysl čas postupně vstřebat související změny.

Tantrická masáž není terapií – v případě vážných traumat se obraťte na odbornou psychologickou pomoc. Oboustranná důvěra a pocit bezpečí jsou pro tantrickou masáž klíčové. Z tohoto důvodu poskytuji tantrickou masáž pouze po předchozím osobním setkání.

 

MASÁŽ PRO ŽENY: PARVATI (OSLAVA KRÁLOVNY)

  • léčení prostřednictvím doteku, který nic nechce: moderní sexualita je většinou prožívána hodně dynamicky, rychle a aktivně. Pomalý a něžný dotek sytí a naplňuje ženské tělo a srdce mnohem více a dává ženám pocit důvěry, bezpečí a uvolnění;
  • cesta k ženské síle;
  • uctění Bohyně a posvátného prostoru, ve kterém vzniká život.

Ženská sexualita je ve své podstatě receptivní. Naše jóni (sanskrtský výraz pro vaginu) a děloha mají schopnost absorbovat a ukládat všechny zkušenosti a prožitky, které s touto oblastí souvisí. Ty příjemné i ty nepříjemné, které máme sklon vytěsnit z vědomí. V tělesné tkáni jsou však uloženy a mohou se projevit znecitlivěním určitého místa. Může to být následek sexuálního zážitku, který proběhl proti vůli ženy, traumatický porod, pocity viny a studu spojené s pohlavními orgány a sexualitou obecně, odmítání vlastního těla. Jemná masáž může tato místa opět přivést k životu a vrátit do nich teplo, živost a citlivost. Tento proces může vyplavit na povrch tytéž pocity lítosti nebo vzteku, které zůstaly po dlouhou dobu dobře skryty. Masáž je bezpečným prostorem, kde je můžete propustit na svobodu a odevzdat minulosti. A nahradit je radostí, divokostí a přijetím a oslavou sebe jako celistvé Bohyně.

Masáž prsou: oblast srdce a prsou je u většiny žen velmi citlivá a touží po doteku. Pomalá a důkladná masáž prsou, hrudi a oblasti boků může uvolnit zadržované napětí a emoce, doplnit chybějící láskyplný dotek v této oblasti a povzbudit proudění energie skrz srdce.

MASÁŽ PRO MUŽE: NATARAJA (TANČÍCÍ SHIVA)

  • cesta od zaběhnutých vzorců prožívání sexuality k vědomému prožitku vlastní síly;
  • spojení relaxace a vzrušení, vědomá práce s probuzenou energií: dýchání, cvičení pánevního dna a vedení energie v těle

Pro muže, kteří se chtějí naučit pracovat s vyššími energetickými stavy těla, je ideální série masáží. Kultivace prvotní „hrubé“ sexuální energie vyžaduje někdy postupné kroky a cvik a čas mezi masážemi lze využít pro samostatné cvičení. První masáž je většinou zaměřena na vnímání vzrušení; další na práci s ním a transformaci do celotělového prožitku.

Tantrická masáž a tantra jsou dnes často používané výrazy, jejichž význam je vykládán mnoha způsoby. Tantrickou masáž neposkytuji za účelem uspokojení sexuální touhy (=erotická masáž), ale považuji ji za vědomou cestu a práci na sobě. Pokud s tím souzníte, ráda se stanu Vaší průvodkyní.

  • INTIMNÍ MASÁŽ: tantra přijímá lidské tělo jako jeden celek, z něhož žádná část není důležitější než jiná. Nahotu vnímá jako posvátnou a nabízí tak něco nového: láskyplný a respektující dotek na intimních místech, který mnozí za celý život nepoznali. Naše společnost zná v této souvislosti dva extrémy: buď je dotek v těchto místech od cizí osoby tabu (téměř všechny masáže), nebo se genitální oblasti věnuje celá pozornost v touze ukojit pohlavní pud a zapomíná se na propojení se zbytkem těla (erotická masáž, pornografie). Tantrická masáž pohlaví ani nevynechává, ale ani nezdůrazňuje a vnímá ho jako součást celku.
  • MASÁŽ PROSTATY: slouží u muže k rozšíření prožitku vlastní sexuality. Prostata je svou energetickou podstatou blíže ženskému vnímání sexuality – je pasivní, přijímající, jinová. Mužská sexualita je primárně aktivní, pronikající a jangová; pro muže jde často o objevení nové dimenze prožitku, která nemusí být vzrušující, ale velmi uklidňující, uzemňující, niterná. Je to možnost prozkoumat oblast receptivity, která je často u mužů potlačena.
  • MASÁŽ DUTIN HLAVY (nosní dírky, uši, dásně), která vyvolává hluboký stav odevzdání a uvolnění
  • PROBOUZENÍ SMYSLŮ: kromě doteku lze do masáže zahrnout také chuťové, sluchové a čichové vjemy

SOBĚSTA(TE)ČNOST


platforma pro udržitelný život

Rezervace pobytu

Rezervujte si pobyt v přírodních lázních »

Odběr novinek

* povinná pole

Ochrana osobních údajů *

Ochrana osobních údajů »

 FacebookNajdete nás i na Facebooku »